Jdi na obsah Jdi na menu
 

 Dana Ludvíčková

dl-www.jpgDirigentství studovala na Pedagogické fakultě Hradec Králové u Luboše Klimeše a dále v rámci mistrovských kurzů u Zbyňka Mrkose. V roce 1986 získala titul PaedDr. v oboru pěvecký sbor na Pedagogické fakultě v Hradci Králové. Jako pedagožka a sbormistryně působila na Střední pedagogické škole v Litomyšli. Od roku 1995 doposud vyučuje řízení sboru, základy taktovací techniky a pěvecký sbor na Hudební katedře Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Působí také jako lektorka, např. na Festivalu amatérských pěveckých sborů Svitavy a na Festivalu chrámových sborů Choltice 2005, dále na Vzdělávacím centru Náchod, na Pedagogickém centru Trutnov a na Základní škole ve Smiřicích.

Mezi její nejvýznamnější žáky patří např. Milan Motl (sbormistr školního sboru KOS Litomyšl, pedagog VOŠ a SPgŠ Litomyšl), Jiří Ludvík (ředitel Hudebního festivalu Znojmo, pedagog Gymnázia Znojmo a sbormistr tamtéž), Pavel Linha (ředitel ZUŠ Smiřice), Daniel Mejsnar (ředitel ZUŠ Vrchlabí), Václav Marek (Bluestar), Michal Krystýnek (houslista souboru Hradišťan).
 

S Litomyšlským symfonickým orchestrem, jehož dirigentkou byla v letech 1987–1999, uskutečnila celkem 103 koncertů (64 symfonických a 39 komorních), na kterých provedla skladby 41 autorů. S tímto tělesem uspořádala řadu koncertů v České republice (celkem ve 25 různých městech), ale i v zahraničí (11x v Itálii, 6x v Holandsku a 1x v Rakousku). Orchestr pod jejím vedením spolupracoval s 22 pěveckými sbory (Smetana Hradec Králové, Vlastimil Litomyšl, Bendl Česká Třebová, Otakar Vysoké Mýto, Ženský sbor katedry hudební výchovy PF Hradec Králové atd.), 66 významnými sólisty (Rudolf Rokl, Dagmar Baloghová, Bohuslav Matoušek, Jaroslav Svěcený, Due Boemi di Praga, Milan Zelenka, Vladislav Bláha, Lubomír Malý atd.), několikrát účinkoval na Festivalu neprofesionálních komorních a symfonických orchestrů ve Frýdku–Místku, nahrál 3 CD, vystoupil v Československé televizi i v Českém rozhlase.

dl-2-www.jpgDana Ludvíčková je v současné době dirigentkou Symfonického orchestru Hradec Králové, působí jako sbormistryně pěveckého sboru Smetana v Hradci Králové, se kterým absolvuje v průměru 20 koncertů ročně. Sbor také spolupracuje s Filharmonií Hradec Králové, Posádkovou hudbou Hradec Králové, Litomyšlským symfonickým orchestrem, Symfonickým orchestrem Hradec Králové, Orchestrem při UHK a s řadou významných sólistů a instrumentalistů (Václav Uhlíř, Michal Chrobák atd.).

Od roku 2003 se stala uměleckou ředitelkou mezinárodního festivalu Královéhradecké slavnosti sborového zpěvu.