Jdi na obsah Jdi na menu
 

 Jan Šula

 sula-www.jpgPochází z Uničova u Olomouce. Je absolventem Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval obor český jazyk a hudební výchova. V současné době vyučuje na Základní škole Jiráskova ve Vysokém Mýtě, externě působil i na Základní umělecké škole, Střední průmyslové škole obchodní a Gymnáziu ve Vysokém Mýtě.

 

Jako hudebník byl členem mnoha hudebních seskupení, v roce 1985 se např. jako violista podílel na prvním LP známého folkového zpěváka Karla Plíhala.

Od roku 1988 je členem Litomyšlského symfonického orchestru, od roku 1999 pak jeho dirigentem. S tímto orchestrem absolvoval téměř 120 koncertů a spolupracoval s mnoha renomovanými umělci - Ivanem Ženatým, Bohuslavem Matouškem, Alfrédem Strejčkem, Renatou Ardaševovou, Wihanovým kvartetem, Milanem Řehákem atd. Orchestr pod jeho vedením podnikl i několik koncertních zájezdů do zahraničí - např. do Nizozemí, Německa a na Slovensko.

kniha-www.jpgKromě činnosti v oblasti hudby působí Jan Šula i v oblasti literární. V letech 2005-2008 publikoval v nakladatelství Oftis čtyřdílnou sérii knih pod souhrnným názvem Co na Řípu ještě nevěděli. V únoru 2010 vydal u téhož nakladatelství publikaci s názvem Letem českým muzikantským světem. Humornou a populární formou zde zpracovává medailonky téměř padesáti známých českých hudebních osobností.

Jan Šula celkem čtyřikrát obdržel Výroční cenu města Vysokého Mýta.